Współpraca

ERN – TransplantChild – https://www.transplantchild.eu/

Nasza klinika jest jednym z liderów Europejskiej Sieci Referencyjnej (ERN)  zrzeszającej referencyjne ośrodki transplantacji narządów, komórek i tkanek w Europie TransplantChild. Rolą ERN jest m. in. opracowywanie najlepszych standardów postępowania i upowszechnianie ich w Europie, a także służenie ekspercką pomocą mniej doświadczonym ośrodkom transplantacji u dzieci.

 

ELTR (European Liver Transplant Registry) – http://www.eltr.org/

Klinika uczestniczy od początku swojej aktywności w zakresie transplantacji wątroby u dzieci w tzw. Europejskim Rejestrze Transplantacji Wątroby, który jest prowadzony pod egidą Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Narządów (ESOT).

Raport ELTR (POWARS Children ELTR December 2019)

 

Klinika Chirurgii Ogólnej, Chorób i Transplantacji Wątroby WUM (kier: prof. Krzysztof Zieniewicz)
https://uckwum.pl/spcsk/klinika-chirurgii-transplantacyjnej-i-watroby/

Od wielu lat współpracujemy z  Kliniką Chirurgii Ogólnej, Chorób i Transplantacji Wątroby WUM szczególni e w dziedzinie przeszczepiania fragmentu wątroby od żywych dawców. Zespół kliniki WUM kwalifikuje a następnie dokonuje pobrania fragmentu wątroby od żywego dawcy, który następnie jest przekazywany do IPCZD i przeszczepiany dziecku. Od 1999 roku wykonaliśmy w ten sposób wspólnie ok. 350 takich transplantacji. (link do filmu o przeszczepianiu wątroby od żywego dawcy)

 

Klinika Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej WUM (kier: prof. S. Nazarewski)
https://uckwum.pl/spcsk/klinika-chirurgii-ogolnej-naczyniowej-i-transplantacyjnej/

Od wielu lat współpracujemy z Kliniką Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej WUMw zakresie pobierania i przeszczepiania nerki od żywego spokrewnionego dawcy. W klinice WUM nerka pobierana jest od żywego dawcy z zastosowaniem minimalnie inwazyjnych technik wideochirurgii i po przekazaniu do IPCZD zespół naszej kliniki przeszczepia nerkę dziecku. Wykonaliśmy w ten sposób wspólnie ok. 100 takich transplantacji.

Global PaedSurg Research Collaboration – http://globalpaedsurg.com/

Klinika uczestniczy aktywnie w projektach Global PaedSurg Research Collaboration, m. in. dotyczących postępowania w wadach wrodzonych u noworodków.