Poradnia Chirurgiczna

Poradnia Chirurgiczna

Podstawowe informacje

W Poradni przeprowadza się  konsultacje specjalistyczne,  kwalifikację do leczenia operacyjnego w warunkach szpitalnych lub w trybie jednodniowym, kontrole pooperacyjne itp. Konsultacje odbywają się w dwóch gabinetach lekarskich co  ok. 30 min. w wyznaczonych wcześniej godzinach. Drobne zabiegi ambulatoryjne przeprowadzane są w dwóch salach zabiegowych.

Rejestracja wizyt pierwszorazowych odbywa się na podstawie skierowań do Poradni Chirurgicznej Skierowanie powinno zawierać kontakt telefoniczny i/lub e-mailowy do opiekuna pacjenta.

Skierowania rozpatrywane są przez Kierownika Poradni Chirurgicznej i wyznaczany jest pierwszy możliwy termin konsultacji. Oryginał skierowania musi być dostarczony osobiście lub drogą pocztową do Poradni Chirurgicznej lub Kancelarii Głównej- bud. F pok. 10. Brak skierowania skutkować będzie skreśleniem pacjenta z kolejki oczekujących.

Przygotowanie do wizyty w Poradni Chirurgicznej:

Należy zabrać Książeczkę Zdrowia Dziecka ew. kartę szczepień.

W przypadku wykonywania badań w czasie wizyty/ konsultacji np. USG, CT, NMR, pasażu przewodu pokarmowego pacjent musi być na czczo ok. 4-5 godzin. Przy badaniu CT, MR konieczne jest oznaczenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi do 14 dni przed badaniem.

W przypadku wizyty pierwszorazowej należy dostarczyć karty leczenia, wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych (USG, CT, MR, badania scyntygraficzne, histopatologiczne itp.), w przypadku kolejnej wizyty badania wykonywane poza IP CZD. O ile to możliwe wyniki i badania obrazowe powinny być dostarczone na płycie CD.

Kierownik:

lek. med. Tomasz Drewniak

Personel pielęgniarski:

Dorota Brzozowska, Maria Lorenc

Informacje

Lokalizacja: budynek D, wysoki parter, pokój 58

Sekretariat: Monika Malczyk,  Aneta Orlińska;

tel: 22 815 72 86,

e-mail: poradnia.chirurgia@ipczd.pl