W przypadku zabiegów wykonywanych w krótkim znieczuleniu ogólnym:
Zasady podaży doustnej dla dzieci pozostających na czczo przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym:
- karmienie (wszystkie rodzaje pokarmów) do 6 godz. przed znieczuleniem,
- mleko matki do 4 godz. przed znieczuleniem,
- pojenie (woda) do 2 godz. przed znieczuleniem – 5ml/kg masy ciała, max. 150ml u dzieci starszych.
Dziecko musi być zdrowe, bez jakichkolwiek cech infekcji! Jeżeli dziecko ma infekcję, lub przebyło infekcję (katar, zapalenie gardła, ucha, zapalenie oskrzeli, płuc, biegunka infekcyjna itp.) w okresie do 2 tygodni od planowanego zabiegu w znieczuleniu ogólnym, otrzymywało antybiotyk itp. koniecznie należy skontaktować się z sekretariatem Ośrodka Chirurgii Ambulatoryjnej IPCZD 22/ 815 75 61 w godz. 8:00 – 15:35 w celu przełożenia terminu operacji na inny termin.
Pacjenci do zabiegów laseroterapii w znieczuleniu miejscowym (EMLA) nie muszą pozostawać na czczo.
Aplikację kremu EMLA wykonuje lekarz po wstępnej ocenie zmian. Zabieg może być wykonany po 1 do 2 godzin od zastosowania kremu (w zależności od miejsca i rozległości zmian – o czasie wykonania zabiegu decyduje lekarz)
Pacjenci którzy zostaną poddani zabiegowi laseroterapii:
- nie mogą mieć ekspozycji na słońce przez miesiąc poprzedzający zabieg. Skóra opalona (nawet, gdy ekspozycja była wcześniej) również dyskwalifikuje z zabiegu ze względu na duże ryzyko poparzenia skóry i powstawanie blizn zanikowych (jak po ospie wietrznej)
- po zabiegu przez kolejny miesiąc pacjenci nie mogą eksponować się na słońce ze względu na ryzyko trwałych przebarwień.
- minimalny odstęp pomiędzy zabiegami to 4 tygodnie (optymalnie 8 tygodni)
- w przypadku, gdy pacjent zgłasza się na kolejny zabieg, a ma jeszcze przebarwienia po poprzedniej laseroterapii, zabieg zostaje odroczony.