Udzielane świadczenia

Konsultacje w pełnym zakresie chirurgii dziecięcej (z wyłączeniem ortopedii i traumatologii narządu ruchu), chirurgii onkologicznej, chirurgii klatki piersiowej (leczenie deformacji klatki piersiowej), chirurgii jamy brzusznej, chirurgii endokrynologicznej (tarczyca, przytarczyce,  nadnercza, trzustka, jajniki, i in. W określonych dniach wykonywane są biopsje cienkoigłówe tarczycy przed ew. kwalifikacją do operacji.

W Poradni konsultujemy m. in:  dzieci z malformacjami i guzami naczyniowymi i kwalifikujemy do odpowiedniej terapii (farmakologiczna, laseroterapia, zabieg chirurgiczny, zabiegi przeznaczyniowe- link do Pracowni Laseroterpii). W wybrane dni w Poradni wykonywane są konsultacje w zakresie chirurgii plastycznej i kwalifikacja do leczenia chirurgicznego np. rozszczepów podniebienia, wargi, plastyki blizn itp (link do informatora o chirurgii plastycznej). W określonych terminach w Poradni konsultowane są i kwalifikowane do leczenia, w tym operacji bariatrycznych dzieci z patologiczną otyłością (link do informatora).

W Poradni wykonywane są w znieczuleniu miejscowym drobne zabiegi ambulatoryjne m.in. wycięcie znamion i innych zmian skórnych, leczenie wrastających paznokci, gojenie ran i opatrunki po operacjach.